Zakażenie dzieci wirusem HIV- na taki pomysł, wpadli niedawno rosyjscy windykatorzy.

W Rosji windykatorzy nie przebierają w środkach i stosują wobec dłużników barbarzyńskie metody: znieważają, biją, zastraszają, a nawet zdarzają się przypadki gwałtów. Ostatnio dłużniczka otrzymała wiadomość, w której nieznajomi grożą jej, że zakażą jej dzieci wirusem HIV, jeśli nie odda długu. Innej kobiecie wysłali zdjęcie nagrobku wnuczki z napisem “Zabita za długi rodziny”, a także grozili, że sprzedadzą dzieciaka na organy.

Irina Muchlynina mieszka wraz z mężem i trójką dzieci w rosyjskim Jekaterynburgu. Jej mąż Dmitrij po tym jak, niedawno stracił pracę, przestał spłacać kredyt zaciągnięty w 2013 r. w jednym z rosyjskich banków. Bank odsprzedał dług firmie windykacyjnej. Dmitrij jest jedynym żywicielem rodziny. Niedawno kobieta otrzymała wiadomość:„Dostaliśmy umowę twojego męża. Macie dobę na to, aby znaleźć pieniądze. Jeśli nie znajdziecie, zemścimy się na rodzinie, krewnych, przyjaciołach. Zniszczymy ich, sprawimy, że będą cierpieć i to wszystko przez was. Módlcie się, aby igła z wirusem HIV nie trafiła tych, którzy są najmłodsi” – taką wiadomość ostatnio dostała Irina.

Rodzina żyje w panicznym strachu a najbardziej obawiają się że windykatorzy mogą zrealizować swe groźby i zarazić ich dzieci wirusem HIV. Nie wiadomo bliżej o jaką sumę chodzi. Sprawą zajmuje się rosyjska policja.

Dwa lata temu inna dłużniczka dostała zdjęcia z nagrobkiem wnuczki, poniżej podpis: “Zabita za długi rodziny”. Bandyci grozili też, że sprzedadzą niemowlaka na organy. Jak widać rosyjska policja, jest bezsilna wobec problemu zastraszania klientów przez firmy windykacyjne.

Zdjęcie, które otrzymała rodzina dłużniczki

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

2 komentarze “Zakażenie dzieci wirusem HIV- na taki pomysł, wpadli niedawno rosyjscy windykatorzy.”