Zakażenie dzieci wirusem HIV- na taki pomysł, wpadli niedawno rosyjscy windykatorzy.

Zakażenie dzieci wirusem HIV- na taki pomysł, wpadli niedawno rosyjscy windykatorzy.

Lipiec 15, 2018 2 By Krzysztof Nowak

W Rosji windykatorzy nie przebierają w środkach i stosują wobec dłużników barbarzyńskie metody: znieważają, biją, zastraszają, a nawet zdarzają się przypadki gwałtów. Ostatnio dłużniczka otrzymała wiadomość, w której nieznajomi grożą jej, że zakażą jej dzieci wirusem HIV, jeśli nie odda długu. Innej kobiecie wysłali zdjęcie nagrobku wnuczki z napisem “Zabita za długi rodziny”, a także grozili, że sprzedadzą dzieciaka na organy.

Irina Muchlynina mieszka wraz z mężem i trójką dzieci w rosyjskim Jekaterynburgu. Jej mąż Dmitrij po tym jak, niedawno stracił pracę, przestał spłacać kredyt zaciągnięty w 2013 r. w jednym z rosyjskich banków. Bank odsprzedał dług firmie windykacyjnej. Dmitrij jest jedynym żywicielem rodziny. Niedawno kobieta otrzymała wiadomość:„Dostaliśmy umowę twojego męża. Macie dobę na to, aby znaleźć pieniądze. Jeśli nie znajdziecie, zemścimy się na rodzinie, krewnych, przyjaciołach. Zniszczymy ich, sprawimy, że będą cierpieć i to wszystko przez was. Módlcie się, aby igła z wirusem HIV nie trafiła tych, którzy są najmłodsi” – taką wiadomość ostatnio dostała Irina.

Rodzina żyje w panicznym strachu a najbardziej obawiają się że windykatorzy mogą zrealizować swe groźby i zarazić ich dzieci wirusem HIV. Nie wiadomo bliżej o jaką sumę chodzi. Sprawą zajmuje się rosyjska policja.

Dwa lata temu inna dłużniczka dostała zdjęcia z nagrobkiem wnuczki, poniżej podpis: “Zabita za długi rodziny”. Bandyci grozili też, że sprzedadzą niemowlaka na organy. Jak widać rosyjska policja, jest bezsilna wobec problemu zastraszania klientów przez firmy windykacyjne.

Zdjęcie, które otrzymała rodzina dłużniczki