Włoszka Maria Giuseppa Robucci w marcu skończyła 115 i jest najstarszym burmistrzem na kontynencie.

Włoszka Maria Giuseppa Robucci 20 marca tego roku skończyła 115 lat. Obecnie jest  najstarszą osobą we Włoszech i w Europie.

Urodzona w Poggio Imperiale w 1903 roku, w regionie Apulia  (Puglia) Maria Giuseppa mieszka w mieście Apricena w prowincji Foggi. Posiada 5 dzieci (w tym trzech mężczyzn z 76,81 i 88 lat) 9 wnuków i 16 prawnuków, którzy otaczają ją troskliwą opieką. 

Babcia Peppa uważa, że swoje dobre zdrowie długie życie zawdzięcza zdrowej żywności. Kocha chleb i pomidory  jest bardzo oddana Ojcu Pio. I biada, by zapytać ją, jak się czuje, bo łzy spływają: “Starzeję się” – mówi  Maria Giuseppa … 

Trzy lata temu przeszła operację złamanej kości udowej, za pomocą której odzyskała świetną formę. W 2014 r. poddała się chirurgi piersi aby – jak wyjaśnił dyrektor Murgo –  „uniknąć prawdopodobnego wystąpienia powikłań bardzo poważnych, a tym samym poprawić jakość życia”. 

W 2015 roku Maria Giuseppa Robucci otrzymała tytuł honorowego burmistrza Poggio Imperiale, dzięki czemu jest nie tylko najstarszym człowiekiem, ale i burmistrzem w kraju i na kontynecie!

expres-24.pl


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *