Według nowego prawa szkodliwe treści będą usuwane zaledwie w godzinę! Juncker w przemówieniu wytłumaczył jak to będzie wyglądać.

Przewodniczący Komisji Europejskiej Jean-Claude Juncker w dzisiejszym przemówieniu zaproponował wprowadzenie na terenie UE przepisów, które “pozwolą usuwać z internetu treści o charakterze terrorystycznym w ciągu jednej godziny, tj. w krytycznym przedziale czasowym, w którym dochodzi do największych szkód”. Ten słynący z zamiłowania do alkoholu polityk zasugerował ponadto, że takiego właśnie rozwiązania oczekują dziś europejczycy.


Przy okazji orędzia o stanie Unii przewodniczący Komisji Jean-Claude Juncker wypowiedział dziś następujące zdanie: “Europejczycy słusznie oczekują, że Unia zapewni im bezpieczeństwo. To dlatego Komisja proponuje dzisiaj nowe przepisy, które pozwolą usuwać z internetu treści o charakterze terrorystycznym w ciągu jednej godziny, tj. w krytycznym przedziale czasowym, w którym dochodzi do największych szkód”.

Rok temu Komisja Europejska zobowiązała się do monitorowania postępów w zwalczaniu nielegalnych treści w internecie oraz oceny, czy konieczne będą dodatkowe środki w celu zapewnienia “szybkiego wykrywania i usuwania nielegalnych treści w internecie”, w tym ewentualne środki prawne w celu uzupełnienia istniejących ram regulacyjnych.

W marcu 2018 r. Komisja zaleciła przedsiębiorstwom z branży IT oraz państwom członkowskim, aby wprowadziły zaproponowany przez nią zestaw środków operacyjnych w celu zintensyfikowania działań w obszarze nielegalnych treści w internecie (mowa nienawiści, treści terrorystyczne). W efekcie powyższego szereg kluczowych firm IT (Facebook, Microsoft, Twitter, YouTube, Instagram, Google+, Snapchat i Dailymotion) zobowiązało się przestrzegać stworzonego przez instytucje unijne specjalnego kodeksu postępowania, który zobowiązuje m.in. do oceny i szybkiego usuwania, w razie potrzeby, nielegalnych treści o charakterze ksenofobicznym i rasistowskim (w większości w ciągu 24 godzin).

To jednak nie koniec zmian. Przewodniczący Komisji Europejskiej Jean-Claude Juncker chce usankcjonować prawnie możliwość usuwania z internetu treści o charakterze terrorystycznym w ciągu jednej godziny. Twierdzi przy tym, że takich zmian oczekują europejczycy.

Co może być uznane za “treść o charakterze terrorystycznym”? Według unijnej definicji taka treść to “materiał, który podżega lub nakłania do popełniania przestępstw terrorystycznych, promuje działalność grup terrorystycznych lub dostarcza instrukcji dotyczących technik stosowanych w przestępstwach terrorystycznych”.

Powstaje pytanie – czy nawoływanie przez członków KOD lub innych Obywateli RP do wyjścia na ulice i “obalenia rządu PiS siłą” to już treść o charakterze terrorystycznym? Wszak niewątpliwie nakłania do popełniania przestępstw o takim charakterze. Jeśli tak, to czy zgodnie z nową unijną regulacją najwięksi dostarczyciele usług internetowych będą musieli w ciągu godziny blokować konta opozycji?

Jeśli rzeczywiście wejdą w życie te rozwiaznia, to będą groźne dla współczesnej komunikacji społecznej, a jednocześnie jak bardzo inicjatywy dzisiejszych eurokratów szkodzą idei europejskiej wspólnoty. Pozostaje mieć nadzieję, że przyszłoroczna elekcja do Parlamentu Europejskiego przyniesie nowe polityczne rozdanie, które pozwoli pogonić całą zblazowaną ekipę słynącego z zamiłowania do alkoholu Jean-Claude Junckera.

źródło: http://europa.eu/rapid/press-release_IP-18-5561_pl.htm


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *