Szum wokół filmu Kler, pokazuje na ile potrafimy odróżniać fikcję od rzeczywistości!

Film “Kler” Wojciecha Smarzowskiego wywołuje skrajne emocje zarówno środowisk katolickich jak i ateistycznych, a szczególnie antyklerykalnych.  Z jednej strony mowa w o tym, że każdy powinien iść na niego, żeby wyrobić sobie zdanie, a z drugiej że żaden katolik absolutnie nie powinien iść na niego, bo zawiera w sobie smród, który potem przykleja się do człowieka. Gdzie jest prawda w tym wszystkim? Czy aby na pewno trzeba spróbować zupy z muchomora, żeby przekonać się że jest trujący, albo zanurzyć rękę w gównie, żeby zobaczyć ze śmierdzi? Przypominamy, że film nie jest dokumentem, a większość osób które go obejrzały, jednogłośnie mówi, że ten film nie ma nic wspólnego z rzeczywistością! 


Kiedyś KK był świętością:

Paweł Cwynar, były gangster w wywiadzie jaki przeprowadził niedawno z nim Marcin Rola, opowiadając swoją historię wspomniał młodzieńcze lata-zanim jeszcze wszedł na drogę przestępczą. Recydywiści u których pobierał nauki udzielając mu pewnych wskazówek, mówili do niego tak: “Małolat, nie znamy twojej drogi, nie wiemy jak skończysz, kim będziesz ale pamiętaj jedno- nigdy nie bądź świnią i przestrzegaj pewnych zasad już tutaj pomimo, ze nie jesteś jeszcze w wiezieniu. Nigdy nie wolno ci skrzywdzić kobiety w ciąży, osób chorych, niepełnosprawnych, osób w podeszłym wieku. Ksiądz, kościół, cmentarz i to wszystko co z nim związane to są nasze polskie świętości i tego nie wolno ci tknąć. “ Taki był kodeks honorowy jeszcze pod koniec lat 80-tych. Natomiast dziś Wojciech Smarzowski w DDTVN powiedział: “Problemy Kościoła nie zaczęły się dzisiaj, katolicy również mogli podjąć taki temat”.  Kiedy zatem zaczęły się problemy KK, skoro jeszcze 30-lat temu ten temat był świętością nawet u recydywistów? A może to tylko wizja reżysera, który chce za wszelką cenę udowodnić społeczeństwu, że tak właśnie wygląda KK od kuchni? Sam reżyser nie ukrywa przecież, iż jego zamysłem było wyrugowanie KK z przestrzeni publicznej. Może rację mają przeciwnicy mówiąc że faktycznie lepiej odciąć się w porę od czegoś, by nas potem to coś nie zeżarło?

Wybraliśmy dla państwa kilka naszym zdaniem interesujących opinii w tym temacie:

Weronika Kostrzewa:

Piotr Wroński:

Krystian Kratiuk i Łukasz Karpiel, dziennikarze PCh24.pl:

ks. Sławomir Kostrzewa. 

Nadziwić się nie mogę tym, którzy nazywają się głęboko wierzącymi katolikami, a chwalą się publicznie, że byli w kinie…

Opublikowany przez Sławomir Kostrzewa Niedziela, 30 września 2018

Oczywiście nie może też zabraknąć głosu reformatorek, które mają pomysły odnośnie ich zdaniem zmurszałej instytucji kościelnej:

Na koniec najmocniejszy naszym zdaniem apel kapłana, który zna problemy życia KK od podszewki

Ks. Adam Skwarczyński ostrzega! SŁOWO DO POLSKICH CHAMÓW (w.s. FILMU „KLER”)

expres-24.pl

Kto stoi za atakami wymierzonymi w kierunku kapłanów?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *