Szef KE Jean-Claude Juncker, zaprzecza jakoby miał być pijany na szczycie NATO!

Od szczytu NATO minęło już kilka dni ale dopiero dziś, Szef Komisji Europejskiej Jean-Claude Juncker wypowiedział się na temat incydentu jaki miał miejsce, z jego udziałem w roli głównej. Zapytany na konferencji prasowej o to, czy był pijany, zaprzeczył temu. Politycy  prawicowej Wolnościowej Partii Austrii (FPOe) domagali się od niego rezygnacji ze stanowiska i odpowiedź Szefa KE najprawdopodobniej skierowana była w ich kierunku. 


Kilka dni temu cały świat obiegła wiadomość iż, Szef Komisji Europejskiej Jean-Claude Juncker  chwiał się na boki i że inni przywódcy musieli pomagać mu w schodzeniu ze schodów. Sugerowano, że Jean-Claude Juncker mógł być pod wpływem alkoholu. Wcześniej rzecznik KE Margaritis Schinas przekazał, że Jean-Claude Juncker podczas szczytu NATO doznał bardzo bolesnego “ataku rwy kulszowej” a sugestie, że szef KE był pod wpływem alkoholu nazwał nieeleganckimi i niesmacznymi.

 “To niesamowite, ile osób jest ekspertami w kwestii mojego stanu zdrowia. Czytałem, co mówią ludzie. Miałem skurcz nogi, ale byłem na spotkaniu NATO. Były tam też dużo ważniejsze sprawy niż mój stan zdrowia” – powiedział Jean-Claude Juncker. Na pytanie czy to prawda, że nie był pod wpływem alkoholu, odpowiedział: – “Było to prawdą w zeszłą środę, dzisiaj rano i będzie prawdą dzisiaj wieczorem” .

Już wcześniej sugerowano, że szef KE był w stanie wskazującym i prawdopodobnie z tego powodu wydano też instrukcję dla urzędników Parlamentu Europejskiego, w związku z falą letnich upałów, a wśród zaleceń znalazło się unikanie alkoholu i jedzenie lekkich posiłków.
expres-24.pl


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *