“Polacy są najbardziej inteligentnym narodem ze wszystkich…”-zdumiewające co Hitler sądził o Polakach!

Przypadkowo natknęliśmy się na wycinek gazety, w którym Hitler wyraża swoje zdanie na temat Polaków. Szukając źródła udało nam się ustalić kiedy i gdzie zamieszczono tę wypowiedź.

Jak udało nam się ustalić wycinek pochodzi z “Głosu Wielkopolskiego” z 1947 roku. Cytat umieszczony w gazecie zaczerpnięto z odnalezionego przez Amerykanów tajnego memoriału Hitlera skierowanego do Himmlera 4 marca 1944 roku.

“Dysponujemy dziś informacją, która wywołać musi w Polaku uczucie zdumienia. Jak podaje agencja United Press, władze amerykańskie znalazły w jednym z bunkrów Frankfurtu tajny memoriał Hitlera do Himmlera z dnia 4 marca 1944 r. W memoriale tym, omawiającym sprawy narodów podbitych przez Trzecią Rzeszę “fuhrer” pisał o Polakach:”

“Polacy są najbardziej inteligentnym narodem ze wszystkich, z którym spotkali się Niemcy podczas tej wojny w Europie. Polacy na podstawie mojej opinii oraz na podstawie obserwacji i meldunków z Generalnej Guberni, są jedynym narodem w Europie, który łączy w sobie wysoką inteligencję z niesłychanym sprytem. Jest to najzdolniejszy naród w Europie, ponieważ żyjąc ciągle w niesłychanie trudnych warunkach politycznych wyrobił w sobie wielki rozsadek życiowy nigdzie niespotykany.”

“Na podstawie ostatnich badań, prowadzonych przez Reichrzassenamt uczeni niemieccy doszli do przekonania, że polacy powinni być asymilowani do społeczności niemieckiej jako element wartościowy rasowo. Uczeni nasi doszli do wniosku, że połączenie niemieckiej systematyczności z polotem Polaków dałoby doskonałe wyniki”

Dlaczego akurat wówczas padło to zdanie? W tym czasie wziął bowiem w łeb wielki Plan Wschodni, który zakładał eksterminację milionów Słowian z Europy Środkowo-Wschodniej. Wbrew przypuszczeniom i zdrowemu rozsądkowi Polacy postawili się… A jeszcze przed wojną o Słowianach wódz III Rzeszy pisał, że wystarczy ich uczyć liczyć do stu i podpisać się, bo stworzeni są do roli służących…

A tak na marginesie… jest jeszcze jedna wypowiedź  Hitlera, w której tłumaczył, dlaczego we wrześniu 1939 roku uderzył na Polskę, a nie na Belgię lub Francję. Podobno miał powiedzieć, że Polacy z pewnością wypełniliby swoje sojusznicze zobowiązania i zaatakowali wschodnie rubieże III Rzeszy. A jak z wypełnieniem zobowiązań przez naszych zachodnich sojuszników było wszyscy dobrze pamiętamy.

expres-24.pl


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *