MUNDIAL 2018. ROZPOCZĘCIE.

Rozpoczęcie mistrzostw świata w piłce nożnej, które tym razem odbywa się w Rosji rozpoczęło się w czwartek, 14 czerwca 2018 roku. W pierwszym meczu zagrała reprezentacja Rosji vs Arabia Saudyjska. Mecz odbył się o godzinie 14:00 . Grały przeciwko sobie dwie równe drużyny, ale widać było, że Rosja pokazała pazur na początku fazy grupowej. Wynik wynosił 5:0 dla Rosji. Strzelcami bramek byli: J.Gaziński 12′ , D.Czeryszew 40′ ,90+1′ ,A.Dziuba 71′.

W drugim meczu zagrała reprezentacja Urugwaju i Egiptu. Mecz odbył się 15.06.2018 o godzinie 14:00. W meczu było bardzo zmarnowanych sytuacji przez obie ofensywy reprezentacji. Luis Suarez był bardzo nieskuteczny w tym spotkaniu. Mochamed Salah nie zagrał ani minuty meczu przez kontuzje w finale ligi Mistrzów. Na szczęście reprezentacji Urugwaju wygrali rzutem na taśmie. W ostatniej minucie meczu strzelił bramkę J. Giménez, obrońca który zdobył ważną bramkę.

W trzecim meczu, tego dnia zagrała reprezentacja Maroko vs Iran. Mecz odbył się o godz 16:00 i był pokazem posiadania piłki przez dwie drużyny, ale w 90+5′ minucie meczu padła bramka samobójcza. Dla Iranu bramkę strzelił Bouhaddouz.

W czwartym i najciekawszym meczu zmierzyła się reprezentacja Hiszpanii vs Portugalia. Mecz był pokazem fizyczności C.Ronaldo i reprezentacji Hiszpanii. C. Ronaldo strzelił trzy bramki w 4′ ,44′ ,i 88′ dzięki temu Hat- Trikowi zbliżył się do złotej piłki oraz przełamał niemoc strzelania rzutów wolnych. Hiszpania nie chciała oddać zwycięstwa i postarać się o remis a nie wygraną, która była bardzo blisko. Bramki strzelił Diego Costa w 24′ , 55′ , i Nacho w 58′. David De Gea zagrał słaby mecz przez błąd przy drugiej bramce C. Ronaldo . W efekcie mecz zakończył się remisem 3:3.

Drużyna Polska swój pierwszy mecz zagra we wtorek 19 czerwca o godz. 17.00 z Senegalem. Drugi w niedzielę 24 czerwca o godz. 20.00 z Kolumbią i ostatni grupowy z Japonią 28 czerwca o godz. 16.00.

Finałowy mecz mistrzostw świata odbędzie się w niedzielę 15 lipca o godz. 17.00 w Moskwie na stadionie Łużniki.