Mundial 2018- Francja mistrzem świata!

W ostatnich dwóch finałowych spotkaniach podczas tegorocznego mundialu w Rosji zmierzyły się ze sobą najpierw Anglia v Belgia (o trzecie miejsce), który zakończył się wynikiem 2:0 dla Belgów, którzy pokazali ogromną determinację. Bramki zdobyli T.Meunier w 4′ i E.Hazard w 82′.

W najbardziej jednak wyczekiwanym meczu, czyli finałowym zagrała reprezentacja Francji vs Chorwacja. Mecz był pełen emocji i poświęcenia przez zawodników obu drużyn a zakończył się wynikiem 4:2 dla Francuzów, którzy zostali mistrzami świata!  Bramki zdobyli dla Francji Mandzukič, który w 18′ strzelił gola samobójczego, drugim bramkę zdobył A.Grizman w 38′ z rzutu karnego. Trzecią bramkę strzelił P.Pogba w 59 i ostatnią  K.Mppape w 65′. Dwie bramki dla Chorwacji zdobyli I.Perišić w 28′ i Mandzukič w 69′.

Piłkarze Francji po raz drugi w historii zostali mistrzami świata. Poprzednio “Trójkolorowi” triumfowali w 1998 roku, wówczas ich kapitanem był Didier Deschamps – obecny selekcjoner. 49-latek został trzecią osobą, która w mundialu triumfowała jako zawodnik i trener; po Brazylijczyku Mario Zagallo i Niemcu Franzu Beckenbauerze. Piłkarze z Bałkanów do finału przystępowali po trzech meczach, w których były dogrywki, jednak fizycznie nie ustępowali rywalom. 

Takiego finału kibice już dawno nie oglądali. Poprzednio sześć bramek w decydującym spotkaniu padło w 1966 roku. Wówczas Anglia pokonała RFN także 4:2, ale po dogrywce.

Gospodarzem kolejnych mistrzostw za cztery lata będzie Katar. W trzech ostatnich mundialach obrońcy tytułu odpadali już w fazie grupowej

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Komentarz do “Mundial 2018- Francja mistrzem świata!”