Mundial 2018-dzień dwudziesty trzeci (1/2) finału

W pierwszym meczu 1/2 zagrała reprezentacja Francji v Belgia. Mecz był bardzo emocjonujący ale reprezentacja Belgii przegrała po ciężkiej walce 0:1 . Bramke zdobył S.Umtiti w 56′ po perfekcyjnym strzale z głowy dał prowadzenie które reprezentacja Francji dotrzymała do końca, dostając się do tym samym do finału.

W drugim meczu 1/2 zagrały przeciwko sobie zawodnicy Chorwacji v Anglii. Od pierwszego gwizdka mecz był pełen emocji. Ciekawe było skąd tyle energii mieli zawodnicy obu drużyn . Pierwszą bramkę dla Anglików strzelił K.Tripper w 5′ po pięknym strzale z rzutu wolnego. W drugiej połowie meczu bramkę strzelił I.Perišič w 68′. Na tym zakończyła się druga połowa.Gola na zwycięstwo Chorwatów strzelił M.Mandzukič 109′.