Internauci zwołują się na marsz w Köthen, po tym jak kolejny Niemiec został zamordowany przez migrantów [WIDEO]

Krótko przed północą doszło do kolejnego imigranckiego mordu na Niemcu, znów we wschodniej części kraju. Köthen to miasto powiatowe w kraju związkowym Saksonia-Anhalt, nieopodal Halle.


Policja dzisiaj rano aresztowała dwóch obywateli Afganistanu w związku ze śmiercią 22-letniego mężczyzny. Mord miał miejsce w sobotę wieczorem na placu zabaw. Według gazety „Die Welt” śmierć mogła być wynikiem sporu między dwoma Afgańczykami i dwojgiem Niemców. Kobieta była podobno w ciąży, a przedmiotem kłótni mogła być kwestia ojcostwa jej nienarodzonego jeszcze dziecka. Gazeta podała, że ​​przyczyną zgonu Niemca mógł być krwotok mózgu.

W Dessau-Roßlau, kilkadziesiąt kilometrów od Köthen, przypadkowo odbywa się regionalny zjazd Alternatywy dla Niemiec. Niewykluczone, że działacze przyjadą na organizowany już przez sieci społecznościowe oddolny marsz zapowiedziany na dzisiejszy wieczór. Z drugiej strony organizują się „antyfaszyści” z grupy „Dessau-Nazifrei”, która już zarejestrowała demonstracje „w bezpośrednim sąsiedztwie” miejsca mordu, a co potwierdziła rzeczniczka policji.

Policja ma zresztą teraz potężny problem. Spora połać wschodnich Niemiec została ogołocona z funkcjonariuszy i skierowana do Chemnitz, a tymczasem pojawiło się nowe miejsce, które może „zapłonąć”

welt.de

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *