Gdy zobaczysz taki komunikat, nie reaguj-bo stracisz kontrolę nad swoim urządzeniem!

Na horyzoncie pojawiła się ciekawa kampania nakłaniająca Polaków do instalacji złośliwego oprogramowania na telefonach z Androidem. Oszuści mogą wysłać sms, lub dzwonić z numeru 573950250 i sugerować zainstalowanie aktualizacji sterownika LTE, bo inaczej wystąpią problemy z zasięgiem. To nowy przekręt, który może doprowadzić do utraty panowania nad własnym urządzeniem.

Ofiary otrzymują SMS-y o następującej treści: 

Do niektórych ofiar przestępcy mają również dzwonić z numeru 573950250. Dzwonią do ludzi, których prywatne numery prawdopodobnie wyciekły od operatora (przedstawiają się że T-Mobile potem Plus GSM). 

To zachęcanie SMS-ami i rozmowami ma na celu jedno. Ofiara ma odwiedzić stronę, z której powinna pobrać “sterownik do LTE 5.0”. Oto jak wygląda strona:

Po instalacji aplikacji, telefon zostanie zainfekowany złośliwym oprogramowaniem, które jest już rozpoznawane przez 16 antywirusów i które może odczytywać i wysyłać SMS-y z telefonu ofiary, ale również rejestruje dostęp do innych uprawnień”.

Ofiara traci więc kontrolę nad swoim urządzeniem,  hakerzy mogą przejąć dostęp do bankowych kont albo serwisów społecznościowych, aby się chronić nie powinniśmy więc pobierać aplikacji i aktualizacji z nieznanych źródeł. 

https://niebezpiecznik.pl/post/aktualizacja-sterownika-lte-sms/


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *