Fiński bioetyk Joon Räsänen twierdzi, że rodzice powinni mieć moralne prawo do zabijania swoich narodzonych dzieci!

Fiński bioetyk Joona Räsänen napisał w medycznym czasopiśmie “Bioethics”, że argumenty na rzecz życia przeciwko dzieciobójstwu “nie są przekonujące” i “nie mogą pokazywać dzieciobójstwa jako niemoralnego”. Stwierdził, że rodzice mogą mieć moralne prawo zabijania swoich urodzonych dzieci, oraz to, że płód nie ma prawa do materiału genetycznego swoich rodziców. 


Bioetykom nie wystarczy już, aby aborcja była legalna. Coraz częściej pojawiają się głosy, że prawo powinno zezwalać na zabójstwo urodzonych niemowląt. Pomimo, że te apele przeważnie spotykają się z oburzeniem, to często są ponawiane przez kolejne osoby.

Räsänen nie jest pierwszym bioetykiem, który twierdzi, że urodzone dzieci mogą być zabijane zabite przez swoich rodziców. Australijscy bioetycy wzbudzili międzynarodowy skandal po tym, jak argumentowali prawo do “aborcji po porodzie”, zwłaszcza w przypadku dzieci niepełnosprawnych, gdzie “takie dzieci mogą być nie do zniesienia ciężarem dla rodziny i społeczeństwa jako całości, gdy państwo ekonomicznie zapewnia ich opiekę. ”

Twierdzili także, że “bycie człowiekiem nie jest samo w sobie powodem, by przypisywać komuś prawo do życia”.

https://www.liveaction.org/news/bioethicist-parents-kill-born-children/


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *