Dziś w SO w Opolu zapadła decyzja w sprawie wydania dziecka Marokańczykowi!

Sąd Okręgowy w Opolu nakazał mieszkającej w Polsce Katarzynie N. wydanie ośmioletniej córki jej ojcu – Marokańczykowi mieszkającemu we Włoszech. Na mocy postanowienia dziewczynka ma zostać w ciągu 14 dni „zwrócona ojcu”. Wyrok jest prawomocny. Ośmioletnia dziś Yasmin urodziła się we Włoszech.  Jej matką jest Katarzyna N. a ojcem Marokańczyk Mohamed S. . W ubiegłym roku Katarzyna N. postanowiła uciec wraz z dzieckiem i jej przyrodnim rodzeństwem do Polski, ponieważ (jak twierdzi kobieta) Mohamed S. „stał się zagrożeniem dla niej i jej dzieci”.

Mohamed S. zwrócił się o wydanie córki do polskiego wymiaru sprawiedliwości powołując się przy tym na zapisy art. 13 Konwencji Haskiej. Jak twierdził, jego córka została z Włoch uprowadzona bez zgody ojca i tamtejszego sądu, a on sam utracił możliwość widzenia ze swoim dzieckiem.

Sąd Rejonowy w Nysie uznał racje Marokańczyka i nakazał wydanie mu córki. Od tego postanowienia odwołała się Polka. Sprawa trafiła na wokandę Sądu Okręgowego w Opolu. Ten wyłączył w całości jawność postępowania ze względu na dobro dziecka. Wiadomo jedynie, że sąd powołał biegłych, którzy mieli ocenić stopień związku dziecka z jej ojcem. W dniu dzisiejszym Sąd Okręgowy w Opolu wydał decyzję, że dziecko powinno zostać wydane ojcu. Jest to postanowienie prawomocne i podlega wykonaniu w ciągu 14 dni – powiedział rzecznik sądu, sędzia Daniel Kliś.

Mała Jasmine z Nysy decyzją sądu wraca do swojego ojca do Włoch.

Mała Jasmine z Nysy decyzją sądu wraca do swojego ojca do Włoch. Wracamy do głośnej sprawy sprzed kilku miesięcy. Przypomnijmy – matka walczyła przed wokandą z jej partnerem, który jest Marokańczykiem, o wyłączne prawo do opieki nad dziewczynką. Teraz sąd postanowił wydać dziecko ojcu.#KurierOpolski #tvp3opole

Opublikowany przez TVP3 Opole Poniedziałek, 10 września 2018

expres-24.pl


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Komentarz do “Dziś w SO w Opolu zapadła decyzja w sprawie wydania dziecka Marokańczykowi!”