Dasz wiarę że tak wygląda 70-latka? Od 28 lat nie je cukru!

Australijka Carolyn Hartz ma 70 lat. To niesamowite, gdyż wyglądem przypomina raczej 30-latkę. Nic więc dziwnego, że interesują się nią media.

„Kobietom po 50-tce wydaje się niemożliwe utrzymanie figury. Rozmawiam nawet z 40-latkami, które myślą, że nie są w stanie pozbyć się pociążowych brzuszków” – mówi pani Hartz i choć przyznaje, że po przekroczeniu granicy 40. roku życia, jest trudniej zachować zgrabną sylwetkę (spowolniony metabolizm, itd), to jest to możliwe. I ona jest na to najlepszym dowodem.

Cukier i białko W czym tkwi jej tajemnica świetnego wyglądu w takim wieku? Carolyn od 28 lat nie je cukru. Całkowicie wyeliminowała go ze swojej diety i zastąpiła ksylitolem.„Początki nie były łatwe, bo byłam uzależniona od cukru, ale wierzę, że jego wyeliminowanie z diety jest najważniejszym czynnikiem, dzięki któremu udało mi się zachować zdrowie i kondycję” – przyznaje w Daily Mail.W wypiekach bez cukru Carolyn doszła do perfekcji. Wydała nawet książkę z przepisami na desery słodzone ksylitolem.„Ważnym elementem mojej diety są świeże warzywa i owoce, nabiał i białko. Każdy posiłek zawiera białko, które pomaga i odczuć sytość i wyrównuje poziom cukru we krwi”. Poza tym Carolyn zastąpiła zwykłą mąkę, mąką migdałową i kokosową. Regularnie ćwiczy, medytuje, spaceruje z psem, spędza dużo czasu z mężem i rodziną, sypia 8 godzin na dobę, stosuje krem z filtrem przeciwsłonecznym na dzień, zawsze zmywa makijaż przed snem i (co bardzo ważne) jest optymistką.


 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *