Brytyjski sąd skazał na śmierć kolejne dziecko.

Brytyjski sąd po raz kolejny pokazał, jak bardzo jest bezlitosny wobec bezbronnych dzieci. Po świeżej sprawie małego Alfiego Evansa, którą żyła cała Wielka Brytania i nie tylko, historia znów się powtarza. Bezlitosny sędzia skazał na śmierć kolejne dziecko. Metro opisuje sprawę wyroku Sądu Najwyższego w Wielkiej Brytanii w sprawie, która bardzo przypomina głośną na cały świat batalię o życie Alfiego Evansa. Kolejne śmiertelnie chore dziecko ma zostać odłączone od aparatury podtrzymującej życie i przeniesione do hospicjum. 


Brytyjski Sąd Najwyższy orzekł w czwartek, że należy „pozwolić dziecku umrzeć”. Sędzia przychylił się do stanowiska lekarzy, którzy uważają, że sztucznie podtrzymywany przy życiu chłopiec cierpi z powodu terapii. Z decyzją sądu nie zgadzają się rodzice dwumiesięcznego chłopca, którzy chcą, by leczenie było kontynuowane. 

Sędzia, ogłaszając swój wyrok, podkreślił, że musiał podjąć bardzo trudną decyzję i rozumie ból rodziców. W jego ocenie chęć maksymalnego przedłużenia życia chłopca jest całkowicie naturalna i zrozumiała, tak samo, jak desperacka nadzieja na to, że dziecko będzie kiedyś zdrowe. Mimo to uważa, że sztuczne podtrzymywanie dziecka przy życiu i leczenie go wbrew dowodom medycznym, tylko przedłuża jego cierpienia. 


Chłopczyk po narodzinach ważył ledwie 1,75 kg. Dziecko cierpi na poważne zaburzenia neurologiczne, ma wadę serca. Przez to wszystko musi znosić potworny ból i stale przebywać w szpitalu. Zgodnie z opinią specjalistów, dziecko nie ma żadnych szans na poprawę i nawet jeśli będzie przyjmował leki, to umrze w ciągu kolejnych kilku miesięcy. 

Sąd utajnił dane rodziców, dziecka i szpitala, w który jest leczone. Lekarze poddali dziecko sedacji, czyli „uspokojeniu” z pomocą środków farmakologicznych, które uśmierzają ból chłopca. Sędzie uznał, że w tym przypadku przeniesienie niemowlęcia do hospicjum dla dzieci, będzie dla niego najlepszym wyjściem.

https://metro.co.uk/2018/07/19/baby-feels-pain-just-held-allowed-die-judge-says-7733739/


 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Komentarz do “Brytyjski sąd skazał na śmierć kolejne dziecko.”