Apple oskarżone o seksizm, gdyż ich nowy model iPhona jest zbyt duży jak dla kobiecych dłoni!

Amerykańska korporacja zajmująca się projektowaniem i produkcją elektroniki użytkowej, oprogramowania i komputerów osobistych Apple, po tym, jak wprowadziła na rynek nowy model iPhona została oskarżona o sekizm względem kobiet, gdyż ten ich zdaniem… jest zbyt duży i powoduje obrażenia kobiecych dłoni.


Premiery produktów Apple są zwykle pełne intryg, oczekiwań i kontrowersji. Fani na całym świecie dyskutują o tym, co się wydarzy, tak więc gdy Apple zrobiło w mediach marketing odnośnie nowego produktu, to środowiskach feministycznych aż zawrzało, a twórcy zostali oskarżeni o seksizm względem kobiet. “Witajcie na dużych ekranach”– “mówi Apple, a kobiety z małymi dłońmi utknęły w martwym punkcie z czymś, czego nie potrafią utrzymać i ciągle ryzykują upuszczeniem.” – napisał Zeynep Tufekci, pisarz tech York Times.

Brytyjska feministka dziennikarka Caroline Criado-Perez zgodziła się, twierdząc, że zwiększony rozmiar iPhone’a 6 powodował u niej obrażenia i była zmuszona przejść na mniejszego iPhone’a SE. Gdy Apple z kolei ogłosiło, że ma zaprzestać produkcji SE kobieta poczuła się mocno urażona.

“To naprawdę ma wpływ na zdrowie dłoni u kobiet, kobiety kupują więcej iPhone’ów niż mężczyzn, po prostu zbija mnie z tropu, że Apple nie projektuje z myślą o naszych ciałach. Powinniśmy być wściekłe na to, płacimy  tyle samo, co mężczyźni, za produkt, który u nas nie sprawdza się tak dobrze jak u nich.Muszę dokonać wyboru między dokonaniem upgrade’u do jedynego telefonu, który pasuje do mojej ręki-wkrótce nie będzie iPhone’a, który pasowałby do średniej wielkości dłoni kobiety – mimo że technologia jest już nieaktualna.” powiedziała feministka.

Jess Phillips- parlamentarzystka i  adwokat ds. Praw kobiet, dodała: “Przy tak wielu pracach projektowych i technologicznych standardem domyślnym jest zawsze to, co pasuje człowiekowi. Firmy muszą lepiej rozumieć, że ich idea normalności powinna odpowiadać wszystkim klientom.”

 


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *