Amerykanie zaczynają liczyć straty po uderzeniu huraganu Florence [Video]

Huragan Florence, który ma pierwszą kategorię w pięciostopniowej skali Saffira-Simpsona, już słabnie, jak podaje amerykańskie Krajowe Centrum ds. Huraganów (NHC). Prędkość wiatru spadła ze 150 km/h do 110/ km/h. NHC ostrzega jednak przed katastrofalnymi powodziami w Karolinie Północnej i Południowej, gdyż Florence, która powoli wchodzi w głąb lądu, niesie ze sobą ulewne deszcze.

Choć deszcze nie ustają, to jednak już rozpoczęło się sprzątanie. Tymczasem bilans  szkód poczynionych przez żywioł jest olbrzymi i nadal rośnie. Według ostatnich aktualizacji zginęło 7 osób. Wśród ofiar znalazła się matka z dzieckiem, na których dom runęło drzewo. Ratownicy pomogli dotychczas setkom ludzi, który chcieli się ewakuować podczas huraganu, jednak utknęli w wodach powodzi.

“Obawiamy się, że żywioł może zniszczyć całe miejscowości” – oświadczył gubernator stanu Karolina Północna Roy Cooper.

HURRICANE FLORENCE in eastern NC from North Topsail through New Bern

Intense storm surge, wind gusts, and scenes of damage from Hurricane Florence from Wrightsville Beach through North Topsail to New Bern, NC. Sadly, many residents lost their homes to the devasting storm surge of Florence, which continues to meander slowly southwestward.

Opublikowany przez Reed Timmer Extreme Meteorologist Piątek, 14 września 2018

Jedną z miejscowości, które najbardziej ucierpiały w wyniku huraganu, jest miasteczko New Bern, na północ od Wilmington. Z brzegów wystąpiła tam rzeka Neuse. Z zalanych domów ratownicy ewakuowali ponad 300 osób.


 

Tu można śledzić na bieżąco:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *