5-letnia bita i głodzona dziewczynka umarła, błagając rodziców o miłość!

5-letnia japonka, mieszkanka Tokio Yua Funato w marcu br. zmarła na sepsę, która nastąpiła w wyniku powikłań po nieleczonym zapaleniu płuc. 35-letnia matka dziewczynki Yuri i 33- letni ojczym Yudai Funato zostali postawieni w stan oskarżenia, za znęcanie się nad dziewczynką, która jak się okazuje, była bita, głodzona i przebywała w nieogrzewanym pomieszczeniu, przez co nabawiła się choroby.

Matka 5-letniej Yua Funato zadzwoniła na pogotowie, gdy córka już nie żyła. Przeprowadzona sekcja zwłok wykazała, że Yua została przed śmiercią uderzona w głowę, w wyniku czego nastąpiło krwawienie do mózgu. Z tego powodu śledczy zainteresowali się bliżej sprawą i ustalili, że dziewczynka przez dłuższy czas była maltretowana. Dotarli do jej pamiętnika, w którym napisała, że prosi mamę i ojczyma o wybaczenie. Przyrzekała, że będzie już grzeczna i posłuszna. Dziewczynka była skrajnie niedożywiona, otrzymywała tylko jeden posiłek dziennie (zupę). Opiekunowie uważali bowiem że jest za gruba, a chcieli, aby w przyszłości została modelką. W chwili śmierci 5-latka ważyła jedynie 12 kg-tyle, co 2-letnie dziecko. Stosowali również różnego rodzaju kary np. to, że zostawiali ją samą w mieszkaniu i wyłączali ogrzewanie, przez co nabawiła się poważnych odmrożeń i zapalenia płuc.

Yua nie była jedynym dzieckiem Yuri i Yudai Funato. Oprócz niej mają rocznego synka, którego biologicznym ojcem jest Yudai. Chłopczyk od samego początku wyraźnie był faworyzowany, w przeciwieństwie do dziewczynki. Jej ojczym był w przeszłości oskarżony za znęcanie się nad nią, ale po opuszczeniu aresztu rodzina zmieniła adres i skutecznie uniemożliwiała pracownikom socjalnym możliwość zobaczenia córki. Dziś tłumaczą, że nie podejrzewali, że dziecku mogło grozić niebezpieczeństwo.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *